Sprawna obsługa księgowa

Zgodnie z powszechnie dostępnymi danymi, z usług księgowych korzysta nawet co trzecia działalność gospodarcza, a w przypadku spółek, jest to co piąta. Jak widać,  przedsiębiorcy docenili zalety współpracy z biurem rachunkowym.

Cena obsługi księgowej

obsługa księgowa firm katowiceSamodzielne prowadzenie księgowości jest dość ryzykownym wyzwaniem, zwłaszcza jeżeli zatrudnia się choć kilku pracowników. Im więcej osób w firmie, tym więcej pracy dla księgowych i kadrowych, a więc też łatwiej o pomyłkę. Najlepiej oddać rachunkowość w ręce specjalistów, którzy będą wiedzieli jak nią kierować. Może to być samodzielny księgowy w firmie, który będzie do dyspozycji pracodawcy przez czterdzieści godzin tygodniowo lub mniej, jeżeli zajdzie taka potrzeba. To na pewno dobre rozwiązanie dla dużych firm, które wiele spraw załatwiają na bieżąco w siedzibie firmy. Drugim, równie dobrym rozwiązaniem jest podpisanie umowy z biurem rachunkowym, które kompleksowo się zajmie sprawami firmy. To z kolei idealne rozwiązanie dla mikro, małych i średnich firm, ponieważ koszt usługi jest znacznie niższy niż wynagrodzenie samodzielnego księgowego. Jeżeli interesuje nas obsługa księgowa firm Katowice są miastem, w którym takie usługi są bardzo popularne. W cenie abonamentu, klienci mają zapewnioną profesjonalną obsługę księgową, kadrową i płacową, zatem wszystko czego potrzebuje każda działalność. Jeżeli chodzi o jego wysokość, to jest ona indywidualnie ustalana dla każdego klienta, ponieważ zależy od zmiennych czynników.

Najniższe abonamenty dotyczą mikro i małych przedsiębiorstw, w których nie ma zatrudnionych pracowników, a ilość generowanych dokumentów w ciągu miesiąca nie przekracza dziesięciu. Najwyższe opłaty mają spółki, ponieważ ich księgowość wymaga prowadzenia pełnych ksiąg.