Sprzedaż mieszkania odziedziczonego po dziadkach

Nie często bywałem w Warszawie, bo miałem pracę i własny dom w Bydgoszczy. Mieszkali tam jednak moi dziadkowie i to głównie ich odwiedzałem. Dziadkowie mieszkali w atrakcyjnej dzielnicy i mieli duże mieszkanie. Zapisali mi je w spadku i to ja stałem się właścicielem tego lokalu. 

Mieszkanie sprzedane w dobrej cenie 

mieszkania na sprzedaż warszawaNie chciałem przeprowadzać się do Warszawy, bo miałem stabilne życie i zmiany nie były mi potrzebne. Uznałem, że sprzedam to mieszkanie, ponieważ wynajmowanie nie wchodziło w grę. Musiałbym często jeździć do stolicy a czasu jednak na to nie miałem. Musiałem rozeznać się na tamtejszym rynku, ponieważ chciałem dowiedzieć się ile kosztowały mieszkania na sprzedaż Warszawa była miastem, gdzie ceny jednak do najniższych nie należały, dlatego musiałem mieć pewność, że mieszkanie sprzedam w dobrej cenie. Porównałem lokale o takim samym metrażu i dzięki temu wiedziałem za ile wystawić mieszkanie po dziadkach na sprzedaż. Pojechałem do Warszawy, bo musiałem z mieszkania zabrać rzeczy po dziadkach i przy okazji udałem się do biura nieruchomości. Nie chciałem na własną rękę zajmować się sprzedażą mieszkania, ponieważ musiałbym na jakiś czas zostać w Warszawie a to było niemożliwe. W biurze nieruchomości podpisałem umowę, zostawiłem klucze od mieszkania i wróciłem do domu. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany kupnem, to swobodnie może obejrzeć mieszkanie w każdej chwili a w razie dojdzie to transakcji, to przyjadę. Byłem przekonany, że szybko znajdzie się jakiś kupiec. 

Po miesiącu odezwał się do mnie pośrednik z biura nieruchomości i poinformował mnie, że mam przyjechać podpisać umowę, ponieważ znalazł się zdecydowany na mieszkanie klient. Umówiłem się na sobotę, bo nie szedłem wtedy do pracy i mogłem pojechać do Warszawy.