Stoliki kawowe w stylu loft

Styl loft jest bardzo popularny we współczesnych projektach wnętrz. Urządzone w takim klimacie mieszkanie jest bardzo przytulne i ciepłe. Charakterystyczne dla loftu są drewno, czerń i cegły, stawia się na naturalne materiały. Jeżeli nie planujemy generalnego remontu, a chcemy przemycić do salonu trochę tego stylu, postawmy na loftowe dodatki. Świetnie sprawdzą się w tej roli mniejsze meble – jak na przykład stoliki czy krzesła.

Loftowe stoliki do salonu

stoliki kawowe loftoweJak wyglądają stoliki w stylu loft? Najczęściej jest to drewniany blat umocowany na czarnych nogach. Prostokątny lub okrągły. Forma jednak powinna być jak najbardziej prosta. W tym stylu nie ma bogatego zdobnictwa, piękno tkwi w prostocie i łączeniu struktur. Stoliki kawowe loftowe to częsty wybór ludzi, którzy chcą przerobić swoje mieszkanie nieco pod ten styl. Nie wymagają przestawiania wszystkiego, są bardzo uniwersalne.To taki mebel „do wszystkiego”. Bardzo modne stały się stoliki kawowe wykonane z plastra drewna, który najczęściej przykręcony jest do metalowego, czarnego stelaża. A jak już wspomnieliśmy drewno doskonale wpisuje się w loftowy styl. Można powiedzieć, że taki stolik to kwintesencja loftu. Przyjemnie jest zasiąść przy takim stoliku i wypić kawę wspólnie z przyjaciółmi. Położyć na nim nogi przed kominkiem. Postawić na nim świeże kwiaty. Piękny mebel cieszy oko, a takie z pewnością są loftowe stoliki – w końcu natura to czyste piękno. I z racji tego, że taki stół wykonany jest z drewna – nie można zapomnieć o jego pielęgnacji i konserwacji. Jeśli tego nie zaniedbamy – będzie cieszył nasze zmysły przez lata.

Kawowe stoliki wykonane w loftowym stylu znajdziemy zarówno w małych jak i sieciowych sklepach meblowych. Warto również poszukać w outletach – tam możemy znaleźć naprawdę wyjątkowe okazy, nierzadko stworzone przez prawdziwych artystów w tym fachu. Możemy spróbować wykonać taki stolik samemu. Nie jest to trudne, jednak musimy mieć narzędzia do obróbki drewna.