Stymulacja śluzówki laserem do produkcji kolagenu

Każda osoba, która ma problem z nietrzymaniem moczu, powinna jak najszybciej zgłosić się do urologa. Najczęściej nietrzymanie moczu wymaga wykonania specjalistycznego zabiegu laserowego. Po zabiegu problem znika całkowicie, a pacjent znów może cieszyć się życiem bez wstydu.

Metoda laserowego leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

leczenie nietrzymania moczu przeprowadzane w BydgoszczyW metodzie leczenie nietrzymania moczu za pomocą lasera wykonuje się stosunkowo szybki i mało skomplikowany zabieg. Problem ten dotyczy najczęściej kobiet. To one ze względu na swoje predyspozycje anatomiczne częściej mają problemy z nietrzymaniem moczu. Problem ten może pojawić się np. po porodzie. Jest to metoda fototermiczna. Dochodzi w niej do nieablacyjnego obkurczenia pochwy. Laser ma za zadanie wzmocnić ścianki pochwy, powięź wewnątrzmiedniczną, a także obszar, w którym uchodzi cewka moczowa. Takie leczenie nietrzymania moczu przeprowadzane w Bydgoszczy jest bardzo popularne. Wiązka lasera działa stymulujące. W śluzówce pochwy znajduje się kolagen. Ma on za zadanie wzmacniać ścianę pochwy. Laser stymuluje śluzówkę do produkcji kolagenu. Dzięki temu ściana pochwy może zostać wzmocniona. Kolagen zaczyna się namnażać. Im więcej kolagenu, tym lepiej. Niestety z wiekiem tego składnika jest coraz mniej. Tkanki, które zostają poddane zabiegowi laserowemu, obkurczają się. To z kolei powoduje, że zmniejsza się też kąt nachylenia cewki moczowej.

Wtedy może ona funkcjonować zupełnie normalnie, prawidłowo, a problem nietrzymania moczu znika. Nie należy zwlekać z wykonaniem tego zabiegu. Im wcześniej zareagujemy na problem wysiłkowego nietrzymania moczu tym lepiej, bo zastosowane leczenie laserowe będzie skuteczniejsze. Obecnie metoda laserowa jest najczęściej stosowana ze względu na jej niewielką inwazyjność. Zabieg przeprowadzany jest w klinikach urologicznych i nie tylko.