Trzykołowy motor dla mojego dziecka

 

Jestem mamą bardzo żywego dziecka. Synek codziennie musi wyszaleć się na dworze niezależnie od pogody. Ponieważ na lokalnych placach zabaw jest bardzo mało zabawek, sama muszę wymyślać mu rozrywki. Ostatnio usłyszałam o trzykołowych motorach dla dzieci. Postanowiłam sprawdzić, co to za zabawki i jeśli mi się spodobają kupić ją dla dziecka. 

Szeroki wybór motorów z akumulatorem

motory trzykołowe na akumulatorW sklepie z dziecięcymi artykułami, gdzie zawsze robię zakupy mieli bardzo duży wybór takich zabawek. Takie samochodziki są przystosowane dla dzieci od 3 roku życia w zasadzie bez ograniczeń w maksymalny wiek. Po prostu trzeba dobrać odpowiedni model i moc akumulatora. Przyglądałam się wielu modelom i zdecydowałam, że ograniczę swój wybór na motory trzykołowe. Motory trzykołowe na akumulator mają to do siebie, że w razie wyładowania się akumulatora w trakcie zabawy dziecko może samo odpychać się nóżkami od podłoża. Uznałam to za duże ułatwienie w razie sytuacji awaryjnej. W dodatku takie trzykołowe motory nie zajmują zbyt dużo miejsca w domu, bo są inaczej wyprofilowane niż te na czterech kołach. Akumulator w motorze bardzo szybko się ładuję, dlatego nie będzie ciągnął dużo prądu. W dodatku ma specjalne ograniczenia prędkości, dzięki którym będę miała pewność, że synek mi nie odjedzie zbyt daleko. Według opinii taka zabawka znacząco wpływa na rozwój równowagi i wyobraźni przestrzennej dziecka.

Postanowiłam kupić synkowi taki trzykołowy motorek. Wybrałam ulubiony kolor synka oraz rozmiar odpowiedni do jego wzrostu i zapłaciłam za zabawkę. Dodatkowo otrzymałam długą gwarancję na wszystkie części. Znając żywiołowość mojego dziecka, taka gwarancja może się przydać. Po rozpakowaniu zabawki w domu była niezwykła radość. Synek od razu pobiegł na dwór żeby wypróbować motorek, który bardzo dobrze spełniał swoją rolę zabawki edukacyjnej.