Udar w wiertarce: maksymalna liczba uderzeń

Wybierając wiertarko-wkrętarkę, warto zwrócić uwagę na to, czy urządzenie to posiada udar. Na pewno dobrym rozwiązaniem będzie wybór sprzętu marki Hitachi. W przypadku wiertarek bez udaru wiercenie dziur jest zdecydowanie trudniejsze.

Antypoślizgowa rękojeść Softgrip w urządzeniach Hitachi

wiertarka udarowa hitachiUdar polega na tym, że poza wierceniem wykonywane są również uderzenia w takim samym odstępie czasu. Liczba tych uderzeń różni się w zależności od tego, z jakiego urządzenia korzystamy. Wiertarko-wkrętarka marki Hitachi umożliwia nie tylko wiercenie, ale również wkręcanie, a co najważniejsze – wiercenie z udarem czyli harmonicznymi uderzeniami. Silnik wiertarko-wkrętarki Hitachi wyposażony jest w nowoczesną technologię, która umożliwia mu systematyczne chłodzenie. Wbrew pozorom jest to bardzo ważne dla żywotności urządzenia. Taka wiertarka udarowa hitachi ma też hamulec elektryczny, dzięki któremu efektywność działania jest wyższa. Wybierając wiertarko-wkrętarki, warto sprawdzić, jaki jest kształt urządzenia. Dobrze jest wziąć sprzęt w ręce (w sklepie stacjonarnym) i potrzymać przez chwilę, poobracać, symulować wykonywanie pracy. A to wszystko po to, by przekonać się, czy urządzenie aby na pewno jest wygodne. Obudowa sprzętu powinna być ergonomiczna. Trzeba sprawdzić, jak wygląda rękojeść wiertarko-wkrętarki. Najlepsze są urządzenia, które posiadają antypoślizgową rękojeść. Zapewnia to bezpieczeństwo w trakcie pracy, bo w nawet trudnych warunkach wiertarko-wkrętarka nie wyślizgnie się z rąk.

W urządzeniach Hitachi bardzo często montowana jest antypoślizgowa rękojeść wykonana w technologii Softgrip. Maksymalna liczba udarów, jaka jest wykonywana przez to urządzenie, wynosi aż 21 tysięcy uderzeń w ciągu jednej minuty. To pozwala na bardzo szybkie i profesjonalne wiercenie w ścianach i nie tylko.