Usuwanie gryzoni z miejskich aglomeracji

 

Szczury i myszy stanowią jeden z największych problemów dużych miast. Wszędzie tam, gdzie znajdują się duże skupiska ludzi, gryzonie mają łatwy dostęp do żywności oraz bezpiecznych kryjówek. Szczury bardzo szybko się uczą i przystosowują do nowych warunków bytowania. Ponadto rozmnażają się w zawrotnym tempie. Z tych przyczyn walka z nimi może być dość trudna.

Profesjonalne przeprowadzanie deratyzacji w Warszawie

deratyzacja w WarszawieJeżeli w swoim otoczeniu zauważymy odchody gryzoni, należy natychmiast uszczelnić pomieszczenia i rozpocząć walkę ze szkodnikami. Szczur widziany w ciągu dnia świadczy o tym, że zwierząt jest zbyt dużo, abyśmy poradzili sobie z nimi domowymi sposobami. W tym momencie warto wezwać specjalistyczną firmę DDD, dla której deratyzacja w Warszawie nie ma tajemnic. Zwalczanie gryzoni jest przeprowadzane przy pomocy szeregu środków. Możemy tutaj wymienić żywołapki, pułapki mechaniczne, pułapki elektryczne lub pułapki klejowe. Specjaliści używają również skutecznych rodentycydów, czyli trutek miękkich, trutek w formie granulatu, płynów, żeli, kostek oraz wosków. Zarówno trutki, jak i pułapki są zabezpieczane w celu uniknięcia kontaktu z ludźmi i zwierzętami domowymi. Szczury oraz myszy są bardzo niebezpiecznymi szkodnikami. Do ich ulubionych miejsc bytowania i żerowania należą piwnice, spiżarnie, magazyny itp., czyli takie, w których przechowuje się żywność. W związku z tym konieczne jest pozbywanie się dodatkowych lokatorów.

Gryzonie niszczą i uszczuplają zapasy, a także zanieczyszczają je odchodami. Potrafią również przegryzać instalacje elektryczne oraz uszkadzać drewniane konstrukcje budynków. Ponadto przenoszą niezwykle groźne choroby, np. histoplazmozę, tyfus plamisty lub szczurzą gorączkę. Skuteczna deratyzacja zapobiegnie wymienionym procesom, a także zabezpieczy przed napływem kolejnych osobników.