Wiosenne poduszki do wnętrz

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Wraz z nią pora na zmiany w naszej szafie oraz w wystroju wnętrz. Większość osób zdecyduje się na przeprowadzenie w domach tak zwanych wiosennych porządków. Niektórzy planują remont. Ja, tak jak co roku, zmienia oblicze mojego mieszkania tylko przy pomocy zmiany dodatków. Do tej pory zdumiewa  mnie to, jak kilka drobiazgów może zmienić dane pomieszczenie.

Poduszki idealne na wiosnę

poszewki na poduszkiWiosna wprowadza do naszego życia lepszy nastrój oraz chęć zmian. Przeobrażenie następuje zarówno w naszej garderobie, jak i w naszych mieszkaniach. Ciepłe dni nastrajają nas do tak zwanych wiosennych porządków. Ja, jak co roku, postanowiłam zmienić oblicze swojego mieszkania, ale bez większych remontów. Od kiedy dowiedziałam się, że dekoracje potrafię zmieniać klimat wnętrz, bawię się wystrojem, dopasowując do do pory roku. Na wiosnę zmieniam przede wszystkim kolorystykę. Moim ulubionym dodatkiem są ozdobne  poszewki na poduszki, które są dekoracją kanapy w salonie. Teraz zakupiłam poszewki z wiosennymi, zielonkawymi wzorami. Są to roślinne wzory, które powodują, że wiosna pojawia się nie tylko w lasach i parkach, ale też w moim domu. Oprócz poduszek w salonie wymieniam też poszewki poduszek w jadalni. Na każdym krześle, bowiem, znajdują się specjalne poduszki, dzięki którym wygodniej i przyjemniej się siedzi. Oprócz poszewek zmieniam też dodatki w postaci wazonów i figurek, a także zasłony na oknach.

Wiosna to pora roku, która zawsze prowokuje do zmian. Dni są dłuższe, cieplejsze i jaśniejsze, bo mamy za oknami więcej słońca. Zmiany pojawiają się przede wszystkim w naszej garderobie, a także w naszych wnętrzach. Jakiś czas temu przekonałam się, że zmiana dekoracji, na przykład zmiana poszewek, powoduje, że całe wnętrze się zmienia.