Właściwości pomp ciepła

Zaprojektowanie wymarzonego domu będzie wymuszała na inwestorach skupienie się na wielu aspektach budowy i szczegółach. Jednym z priorytetów może być wybór formy ogrzewania, która ma zapewniać optymalną temperaturę we wnętrzu, a także mała wymagającą obsługę. Z tego powodu instalatorzy coraz częściej rekomendują stosowanie takich pomp ciepła, ponieważ jako alternatywa dla tradycyjnego ogrzewania mają wiele zalet.

Poznajemy najważniejsze zalety pomp ciepła

pompy ciepła w PabianicachPunktem wyjścia na etapie wyboru formy ogrzewania, jest porównanie pompy ciepła do wszystkich znanych i tradycyjnych systemów, które są zasilane olejem, gazem, elektrycznością albo stałymi paliwami. Należy zwrócić uwagę na jedną ważną kwestę dotyczącą marnowania dużej ilości energii w kotłach. Pompy ciepła są urządzeniami grzewczymi, które nie powodują produkcji energii. Działania takiej pompy nie jest oparte o proces spalania, dzięki czemu nie ma kurzu, popiołu i spalin. Dodatkowo pompy ciepła doskonale wykorzystują energię zgromadzoną w środowisku naturalnym, w tym w wodzie, gruncie czy powietrzu. Korzystanie z takich zasobów jest dobre dla naszego domu, ponieważ oprócz wspomnianych korzyści ekologicznych, nie będziemy potrzebować kotłowni, składu opału czy infrastruktury związanej z gromadzeniem i przetwarzaniem tradycyjnych paliw. Możemy zamontować pompy ciepła w Pabianicach i wielu innych miastach. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich procesów termodynamicznych, możliwe jest przetworzenie energii pierwotnej.

Decydując się na pompę ciepła korzystamy więc z energii znajdującej się w wodzie, gruncie czy powietrzu, a płacimy wyłącznie za jej transport (czyli rachunki za prąd). Na rynku pojawiają się także pompy ciepła zasilane gazem. Jest to związane z koniecznością podtrzymania pracy systemu pompy, a nie z ogrzewaniem wody. Do wyboru jest kilka wariantów ciepła, jednym z pierwszych były modele gruntowe, które mają wysoką wydajność.