Wózki inwalidzkie typu skuter

 

Poruszanie się po zatłoczonym mieście zawsze jest problematyczne dla wszystkich kierowców. Nieco łatwiej mają rowerzyści motocykliści, czy kierowcy skuterów, bo mogą się przecisnąć pomiędzy samochodami. Dla inwalidów zostały stworzone specjalne modele pojazdów.

Czterokołowe skutery inwalidzkie

wózek inwalidzki typu skuterOsoba z niepełnosprawnością, albo mająca problemy w samodzielnym poruszaniu się, także może jeździć samochodem, czy skuterem, Wymaga to jedynie odpowiedniego dostosowaniu pojazdu, aby taka osoba mogła nim kierować. Najpopularniejszy jest wózek inwalidzki typu skuter, który jest zasilany niewielkim akumulatorem. Czterokołowe modele mają komfortowe, resorowane zawieszenie, które gwarantuje stabilną jazdę i minimalizację jakichkolwiek drgań podczas jazdy. Posiada on kompletne oświetlenie typu LED z przodu i z tyłu, więc można nim jeździć także po zmroku. Ponadto jest ono dużo bardziej wydajne i energooszczędne niż klasyczne żarówki, czy halogeny żarowe. Dzięki wygodnemu fotelowi z szerokim zakresem regulacji, inwalida może bez promu przejechać wózkiem wiele kilometrów. Wózek inwalidzki jest bardzo zwrotny i bez problemu można nim pokonywać niewielkie przeszkody, tyłu podjazdy, czy krawężniki. Skuter elektryczny tego typu może jechać z maksymalną prędkością piętnastu kilometrów na godzinę. Waga wózka wynosi około stu sześćdziesięciu pięciu kilogramów, a maksymalne obciążenie to sto osiemdziesiąt kilogramów. Jest on kompaktowy, ponieważ posiada zaledwie siedemdziesiąt centymetrów szerokości i sto czterdzieści dwa centymetry długości.

Kierowanie wózkiem inwalidzkim wyglądającym jak skuter, jest bardzo proste, dlatego nie sprawi kłopotu kierowcy. Jego wydajny akumulator pozwala na wiele godzin jazd przy pełnym naładowaniu, więc nie ma konieczności ciągłego myślenia o zasięgu jaki może pokonać.