Wskazania do stosowania olejków CBG

Myślę, że każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, jak dużą w ostatnim czasie popularnością zaczęły cieszyć się olejki uzyskiwane z medycznej marihuany, a więc z konopi siewnych. Początkowo zyskały one swoją popularność dzięki CBD, a więc kanabidiolom, jednak w ostatnim czasie naukowcy odkryli istnienie innej grupy związków aktywnych i należy do nich CBG.

Kiedy należy stosować olejki zawierające kanabigerol?

olejek cbgCBG to nic innego, jak kanabigerole. To grupa związków, które wykazują szereg działań korzystnych dla funkcjonowania naszego organizmu, jednak są one zupełnie inne, niż znane dotychczas właściwości przypisywane CBD. Łączy je jednak fakt, że oba te związki rozpuszczalne są w tłuszczach, w związku z czym wysoką ich zawartość możemy uzyskać wytwarzając z konopi siewnych olejki. Jeśli chodzi o olejek CBG to zakupu możemy dokonać w aptekach, jak i w dobrze zaopatrzonych sklepach zielarskich. Warto jednak wiedzieć, że znacznie większy wybór olejków będziemy mogli znaleźć w sklepie internetowym. Wystarczy w naszą wyszukiwarkę wpisać odpowiednie hasło, a następnie wejść na stronę sklepu, który wyświetli nam się w wynikach wyszukiwania. Olejek CBG polecany jest przede wszystkim w stanach napięcia nerwowego, przewlekłym stresie, uczuciu wewnętrznego niepokoju, czy też w przypadku problemów z zasypianiem. Należy go regularnie stosować, aby pierwsze efekty zauważyć już po około tygodniu.

Jeśli zaś chodzi o stosowanie to do olejku dołączona jest specjalna pipetka, dzięki której dozowanie produktu jest naprawdę proste. Olejek stosuje się pod język, jednorazowo podając od trzech do pięciu kropli. Jeśli zaś chcemy, aby stosowanie olejku ułatwiło nam zasypianie to wystarczy pół godziny przed snem użyć dwóch kropli pod język. Zapewni to długi sen bez zbędnych wybudzeń.