Wybór plecaka dla pierwszoklasistów

Każdy z nas jako rodzic dziecka chce jak najlepiej dla jego zdrowia naszego ukochanego dziecka. Już samo wkroczenie w nowy etap szkolny jest bardzo emocjonującym przeżyciem. Dziecko już nie jest małym przedszkolakiem, a coraz starszym szkolnym dzieckiem.

Z plecakiem czy tornistrem zacząć szkołę?

tornister dla pierwszoklasistyWkraczając w nowy etap szkolny musimy liczyć się z tym, że dziecko będzie nosiło coraz więcej książek, zeszytów i innych przyborów ze sobą. Często w szkołach nie ma już tj przedszkolu obiadów, przez co już dodatkową rzeczą do zabrania jest więcej prowiantu np. lunchu. Przez co dobrym wyborem będzie tornister dla pierwszoklasisty, który zapewni plecom i kręgosłupowi odpowiednie podparcie. W takim tornistrze często usztywnione są plecy, posiada on dodatkowe pasy lub można je dokupić oddzielnie, zapinane z przodu w celu zapewnienia większej stabilizacji ciału. Tornister dla pierwszoklasisty można znaleźć w bardzo wielu wariantach kolorystycznych, z różnymi postaciami z ulubionych kreskówek, bajek czy filmów. Dzięki temu trafiają one w gust nawet najbardziej wybrednym siedmiolatkom. W porównaniu z plecakami są dużo zdrowsze dla kręgosłupa i postawy dzieci. Są one również bardziej kwadratowe i sztywniejsze, dzięki temu dzieciom jest łatwiej znaleźć i odpowiednią książkę czy zeszyty jak również przekąski i kanapki spakowane na przerwę przez mamy i taty. Jeżeli nie umiemy zdecydować się na odpowiedni tornister warto wybrać się do np. ortopedy albo fizjoterapeuty który pomoże nam w takim wyborze.

Bardzo ważny jest zdrowy kręgosłup naszych małych dzieci. Przez co odpowiednim wyborem dla siedmiolatka może być kupno tornistra, który idealnie podtrzymuje plecy i kręgosłup dzieci. Dzięki wielu wzorom każdy z małych milusińkich znajdzie dobry dla siebie.