Wybór programu do faktur

Każdy, kto choć raz miał do czynienia z fakturami, wie, że nie jest to trudne zadanie. Choć wymaga posiadania nieco wiedzy na ten temat, zwłaszcza jeżeli wystawiamy je ręcznie na drukach akcydensowych. Jednak obecnie już prawie nikt tego nie robi w ten sposób.

Co powinno posiadać oprogramowanie do fakturowania?

jaki program do fakturOsoby kończące szkoły lub studia ekonomiczne, z pewnością wiedzą jak wystawić fakturę czy rachunek. Są pewne dane, które muszą się na niej znaleźć. Wystawiając ją ręcznie musimy o tym pamiętać i wszystkich wyliczeń dokonywać ręcznie na kalkulatorze. Jednak dziś prawie każdy przedsiębiorca korzysta ze specjalnego programu, który automatycznie wystawia wiele rodzajów dokumentów. Jeżeli nie wiemy jaki program do faktur wybrać, to najlepiej skorzystać z bezpłatnych wersji demonstracyjnych, które każdy przedsiębiorca może przetestować. Ponadto na rynku znajdziemy sporo darmowych programów, które świetnie się sprawdzą w niejednej handlowej czy usługowej firmie. Posiadają wszystkie najważniejsze funkcje i można z nich bez ograniczeń korzystać przez wiele lat. Jednak mają dość mocno okrojone możliwości w porównaniu z płatnymi wersjami, dlatego też nie każdej firmie będą one odpowiadać. Programy do fakturowania, które możemy kupić  w firmach informatycznych są najczęściej częścią kompleksowego oprogramowania do zarządzania firmą. Stanowią jedynie jeden z wielu modułów, które można dowolnie łączyć. Mają one możliwość generowania raportów, wystawiania korekt, pro form czy tworzenia archiwum.

Rozwiązanie, które sprawdzi się w jednej firmie niekoniecznie musi się sprawdzić w innej. Dlatego też przy wyborze programu do wystawiania faktur, lepiej samodzielnie je przetestować na wersjach demo i dokonać najlepszego możliwego zakupu.