Wycieczka do winnicy

Zwykle winnicę kojarzymy z Hiszpanią, Włochami czy też z Francją. Wielu osobom wydaje się, że odwiedzić tego typu miejsce możemy wyłącznie podczas podróży zagranicznej. Okazuje się jednak, że nawet na terenie Polski bez większego problemu możemy znaleźć przynajmniej kilka winnic, do których możemy udać się na wycieczkę i degustację wina. Warto sprawdzić, gdzie zlokalizowane są tego typu miejsca w naszym kraju.

Ciekawe winnice w Polsce

winnica w polsceChociaż zwykle o tym nie wiemy, właściwie w każdym regionie Polski bez większego problemu znajdziemy przynajmniej jedną winnicę, która będzie zlokalizowana w naszym pobliżu. Dzięki temu możemy udać się do tego typu miejsca nawet w ramach weekendowego wypadu, a jest to opcja, która będzie dla nas zdecydowanie ciekawym doświadczeniem. Winnica w Polsce jest szczególnie ciekawym miejscem w sezonie, kiedy możemy przejść się po jej terenie, obejrzeć uprawę winogron i posłuchać, z jakich owoców produkowane są jakie rodzaje wina i w jaki sposób. Zwykle właściciele winnic organizują tego typu wycieczki kilka razy w ciągu dnia, zwłaszcza w weekendy. Najczęściej po tego typu wycieczce i zapoznaniu się z historią winnicy możemy wziąć udział w degustacji win, które są w niej produkowane. Standardem jest, że wino serwowane jest w zestawie z lokalnymi serami, dzięki czemu możemy cieszyć się w pełni doświadczeniem smakowania produktów z danego regionu.

Wyprawa do winnicy może okazać się dobrym pomysłem na randkę, ale również na wyjazd integracyjny czy też wieczór panieński. Właściciele winnic coraz częściej dają nam różne możliwości w zakresie organizacji tego typu spotkań, warto więc zawsze sprawdzić możliwości jakimi dysponujemy w danym miejscu, np. w zakresie noclegu w pomieszczeniach przygotowanych na terenie winnicy.