Wykonywanie przewiertów pod drogami

Infrastruktura techniczna występująca w naszym kraju to na przykład sieci energetyczne, gazowe, wodociągowe, telekomunikacyjne i wiele innych. Cechą wspólną tych technologii jest to, że media muszą być prowadzone specjalnymi kanałami, dostosowanymi do technologii do swoich odbiorców. Są to oczywiście kable rury i inne przewody, które trzeba rozprowadzić po całym kraju.

Sprzęt do wykonywania przecisku pod drogą

przeciski pod drogamiW przypadku linii napowietrznych, nie spotkamy z reguły zbyt wielu problemów jeśli chodzi o ich pociągnięcie, przeciwnie jest jednak w przypadku linii naziemnych, gdzie musimy uwzględnić wiele obiektów zlokalizowanych nie tylko na poziomie gruntu, ale także pod nim. Dużym problemem jest przeprowadzenie linii z jednej strony pasa drogowego na drugi. Można wprawdzie rozebrać i później naprawić ten odcinek drogi, jednak jest to niewskazane zarówno pod względem funkcjonalnym, czasowym jak i estetycznym. W takim przypadku wykonuje się przeciski pod drogami przy pomocy odpowiedniego sprzętu. Całość takiego przecisku polega na wykonaniu odpowiedniego przewiertu pod drogą za pomocą specjalnej wiertnicy i umieszczeniu w otworze rury osłonowej, poprzez którą bez najmniejszego problemu będzie można przeprowadzić docelową instalację. Całość przedsięwzięcia nie narusza konstrukcji drogi, a do tego przebiega znacznie szybciej i sprawniej niż w przypadku powierzchniowego rozbierania wszystkich warstw nawierzchni.

Na sukces procesu przewiertu wpływa wykorzystanie odpowiedniego sprzętu i doświadczenie firmy wykonującej. Specjaliści radzą sobie z tym nad wyraz dobrze, a do tego popełniają mniej błędów, co wiąże się z późniejszą bezawaryjną eksploatacją zarówno linii, którą przepuściliśmy przez drogę, jak i samej nawierzchni asfaltowej.