Zalety inwestycji w hotel biznesowy

Decydując się na inwestycję w hotele, warto mieć świadomość pewnych niuansów. Po pierwsze jako  nabywca nie podpisujemy umowy deweloperskiej, a jedynie zwykłą umowę przedwstępną w zakresie inwestycji. Jest to zwykła umowa, dlatego warto sprawdzić zapis dotyczący przeprowadzenia audytu technicznego oraz naprawy usterek przez inwestora. Jakie inne aspekty inwestowania w hotel biznesowy mogą być dla nas znaczące?

Planujemy inwestycję w hotel biznesowy

hotele biznesoweUsytuowane w centrach dużych miast, hotele biznesowe mogą mieć znaczne obłożenie. Przekłada się to na możliwy do uzyskania poziom zwrotu z inwestycji oraz zyski. To właśnie lokalizacja jest jednym z najważniejszych czynników, które mogą decydować o zysku albo jego braku. Deweloperzy coraz chętniej stawiają tak zwane condohotele w dużych miastach jak Warszawa, Poznań czy Kraków. Warto zdecydować się na inwestycję w hotele biznesowe. W takim wypadku podpisujemy szczegółową umowę, która dokładnie określa warunki najmu. Istnieją zarówno takie obiekty, w przypadku których obłożenie danego apartamentu nie ma wpływu na zyski inwestora, jak i takie, gdzie obłożenie nieruchomości przekłada się na ostateczną kwotę, jaką otrzyma wynajmujący. W takim przypadku jednak nie musimy się martwić o reklamę obiektu, ponieważ jest to kwestia operatora zarządzającego taką inwestycją. Z tego powodu przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy warto sprawdzić dokładnie kto jest operatorem obiektu oraz jakie posiada doświadczenie.

Standardowo istnieją dwa modele podziału zysków z inwestycji w hotel biznesowy. Pierwszy z nich to podział pół na pół dla właściciela i zarządzającego. Drugi schemat to proporcja 70% do 30%. Próbując ustalić zyski z takiego rodzaju inwestycji, należy pamiętać o odjęciu kosztów dotyczących podatków i ubezpieczenia nieruchomości. Zaletą takiej inwestycji jest zysk, który w przypadku dobrze prowadzonej inwestycji może wynosić nawet 10% wartości nieruchomości rocznie.