Zalety soli morskiej

Sól morska powstaje przez odparowanie słonej wody. Ludzie na całym świecie używali jej od czasów prehistorycznych, a dziś powszechnie można znaleźć ją wykorzystywaną w wielu kuchniach. Jednak oprócz zastosowań kulinarnych sól morska jest często dodawana do peelingów do ciała, kąpieli, napojów i wielu innych produktów.

Dlaczego warto wybrać sól morską?

sól morska warszawaNiektórzy uważają, że sól morska jest zdrowsza niż inne rodzaje soli i zapewnia wiele korzyści, niewiele jest jednak badań potwierdzających te hipotezy. W porównaniu z solą stołową, sól morska jest mniej przetworzona, zawiera więcej śladowych składników odżywczych i ma większy rozmiar cząstek, co wyjaśnia, dlaczego zawiera mniej sodu. Jednak te różnice nie czynią jej lepszym pod względem odżywczym. Ponieważ chlorek sodu pełni w organizmie kilka ważnych funkcji, konieczne jest spożywanie go w takich ilościach, aby zachować optymalny stan zdrowia. Niektórzy twierdzą, że sól morska ma kilka dodatkowych zalet. Sól może pomóc w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawodnienia i ciśnienia krwi. Zastanawiając się, gdzie znajduje się dobrej jakości sól morska Warszawa powinna być miastem, które z całą pewnością warto wziąć pod uwagę przy wyborze producenta. Ponieważ sód odgrywa istotną rolę w równowadze płynów, jej niedobór może prowadzić do odwodnienia, szczególnie podczas ćwiczeń o wysokiej intensywności. Spożywanie zbyt małej lub zbyt dużej ilości sodu może prowadzić do zmian ciśnienia krwi u osób wrażliwych na sól w diecie.

Spożywanie soli morskiej może pomóc w zaspokojeniu zapotrzebowania na sód. Niektórzy uważają, że spożywanie soli morskiej zmieszanej z letnią wodą wspomaga trawienie. Warto więc przeprowadzić odpowiednie badania i przy brakach zdecydować o zastąpieniu soli stołowej solą morską. Pamiętaj, że picie soli morskiej zmieszanej z wodą może w niektórych przypadkach wspomagać trawienie, jednak zbyt duże ilości słonej wody może być również szkodliwe.