Zalety terapii hiperbarycznej

Współcześnie wykorzystywane komory hiperbaryczne są specjalnego rodzaju szczelnymi pomieszczeniami, jakie zostały skonstruowane na potrzeby terapii hiperbarycznej. Jest to metoda, która pozwala wykorzystać właściwości stuprocentowego tlenu. W jakich przypadkach pomocne okazuje się korzystanie z terapii hiperbarycznej oraz jakie są rodzaje przeciwwskazań do zabiegu?

Korzystamy z nowoczesnej terapii hiperbarycznej

terapia hiperbaryczna warszawaDziałanie terapii hiperbarycznej opiera się na wykorzystywaniu czystego tlenu w warunkach odpowiedniego ciśnienia. Może ono osiągać wartość nawet trzykrotnie wyższą od ciśnienia atmosferycznego, co pozwala na niwelowanie fizjologicznych barier tlenu w czasie przenikania do komórek. Powoduje to dostarczenie komórkom zwiększonej dawki tlenu, co powoduje leczenie wielu schorzeń. W celu stworzenia odpowiednich warunków stosowana jest komora hiperbaryczna. Jeżeli interesuje nas skutecznie prowadzona terapia hiperbaryczna warszawa jest odpowiednim miastem do skorzystania z oferty. W czasie terapii wykorzystywanych jest kilka rodzajów komór, w tym komory jednomiejscowe, wielomiejscowe oraz worki Gamowa. W komorze jednomiejscowej przeprowadza się zabieg dla jednej osoby w pozycji stojącej lub leżącej, bez użycia maski tlenowej. W komorach wielomiejscowych zabieg wykonywany jest kilku osobom w pozycji siedzącej oraz z maską tlenową. Ten drugi rodzaj komory jest znacznie tańszy pod względem cen prowadzenia terapii tlenowej.

Trzecim rodzajem komór hiperbarycznych są worki Gamowa. W tym wypadku komorę zabiegową tworzy nadmuchiwany worek, w którym utrzymywane jest wysokie ciśnienie. Jest to rozwiązanie przenośne, stosowane zwłaszcza w przypadku dużych wysokości, a także w niektórych gabinetach i w uzdrowiskach. Podejmując decyzję o terapii tlenowej warto wybrać dla siebie optymalne rozwiązanie jakościowe i cenowe.