Zaprojektuj ergonomiczną kuchnię

 

Bardzo ciekawym tematem, który postanowiłam nieco  pryzbliżyć jest ergonomia. Powiem co zrobić aby nasza kuchnia była jak najbardziej funkcjonalna, dostosowana do tryba naszego życia. Przedstawię Wam zasady ergonomii, dzięki którym w Waszej kuchni zapanuje ład i porządek.

Wygodna, ergonomiczna kuchnia, podstawowe zasady

ergonomiczne meble kuchenne w SzczecinieZaczynamy, ergonomiczne meble kuchenne w Szczecinie, są doskonałym wyjściem. W kuchni spędzamy naprawdę bardzo wiele cennego czasu, więc dobrze byłoby zaplanować i stworzyć naszą kuchnię w taki sposób, aby korzystanie z niej było proste i naprawdę szybkie. Jakie są zasady ergonomii?  Najważniejsza jest kolejność stref, stanowisk w naszej kuchni, co to znaczy? Odtwórzmy w naszej głowie przebieg zdarzeń od momentu przyjścia z zakupów, do zjedzenia posiłku. I właśnie te wnioski będą kluczem, do tego aby stworzyć funkcjonalną kuchnię. A więc prawdopodobnie będzie to wyglądało w ten sposób: najpierw lodówka, kolejno ciąg szafek oraz blat, zlewozmywak, znów blat i szafki i zbliżamy się do strefy gotowania, czyli kuchenka i piekarnik. Jest to naprawdę bardzo logicznie zaplanowane, dzięki czemu korzystanie z naszej  kuchni będzie dużo prostsze jeżeli zaprojektujemy kuchnie zgodnie z zasadami kolejności. Jeszcze jedną bardzo ważną zasadą jest wysokość naszych blatów i szafek. Należy to naprawdę bardzo dobrze przemyśleć, gdyż również od tego zależy nasz komfort wykonywania różnych czynności w kuchni.

Tak więc ergonomiczna kuchnia, to kuchnia przemyślana w zabudowie, w rozplanowaniu poszczególnych stanowisk i stref. Ergonomiczna kuchnia wpływa na czas jaki spędzamy w kuchni, znacznie go skracając. Jeżeli trudno Wam samodzielnie wszystko zaplanować i zaprojektować skorzystajcie z pomocy profesjonalnego architekta, zapewnia Was, że korzyści płynące z posiadania kuchni czy jakiegokolwiek innego pomieszczenia, które jest ergonomiczne, są ogromne.