Zestaw na święta to najlepszy pomysł

 

Często jest tak, że chcąc kupić prezent bliskiej (lub ważnej) osobie, wydaje się on nam (oczywiście ten prezent) zbyt mały, skromny, taki jakiś niewidoczny. A przecież chcemy zrobić wrażenie, lub sprawić, aby uśmiech obdarowanego połechtał odrobinę nasza dumę. Jeśli nie stać nas obdarować kogoś np. samochodem możemy pomyśleć o zestawie prezentowym.

Jaki zestaw i dla kogo?

zestawy świąteczneZakup prezentu (lub całego zestawu prezentowego) wcale nie jest trudny. Gorzej przedstawia się sprawa, jeśli musimy wymyślić co to ma być. Co chcemy konkretnie kupić. Same zestawy świąteczne prezentują się bardzo okazale na sklepowych półkach, ale to nie znaczy, że muszą się nadawać na prezent. Ktoś zapyta: „dlaczego? przecież są pięknie zapakowane”. Może i tak, ale nie muszą się nadawać dla konkretnej osoby. Jeśli chcemy zakupić zestaw prezentowy w postaci kompletu kosmetyków dla np. kogoś z najbliższej rodziny (męża, żony, córki, czy syna) zapewne znamy ich preferencje zapachowe i tutaj nie ma problemu. Jeśli natomiast taki „pachnący” prezent ma ucieszyć koleżankę z pracy, szefa, czy może dalszą znajomą, to tutaj już może być problem. Ofiarowując komuś nieznoszącemu np. wanilii, zestaw kosmetyków o tym zapachu, nie najlepiej na tym wyjdziemy. Może i obdarowany nic nie powie, ale jego mina mogłaby być bezcenna dla przypadkowego fotografa, gdyby udało mu się ją ująć. Warto dyskretnie się dowiedzieć, jakie kto ma preferencje, jednak nie zawsze jest to łatwe.

Ale zestaw świątecznych prezentów wcale nie musi dotyczyć konkretnych zapachów. Może to być np. zestaw gier komputerowych, lakierów do paznokci ( z kosmetyków mogą być także kredki do ust, cienie, błyszczyki itp.). Taki zestaw może zawierać gamę kolorów i choćby jeden z nich na pewno trafi w gusta obdarowanego.