Złożenie wniosku o wybudowanie placu zabaw

 

Kiedy przyznano mi kredyt hipoteczny, to postanowiłem kupić mieszkanie na nowo wybudowanym osiedlu mieszkaniowym. Były tam bardzo komfortowe mieszkania a i moje dziecko miało blisko do szkoły. Nie wszystkie mieszkania były już zajęte przez lokatorów, ale to była kwestia czasu.

Budowa placu zabaw na osiedlu mieszkaniowym

plac zabawSpółdzielnią mieszkaniową, która wybudowała to nowe osiedle zarządzał mój dobry znajomy jeszcze z czasów szkolnych. Cieszył mnie ten fakt, ponieważ mogłem dzięki temu wiele załatwić a już miałem w planie złożenie wniosku do spółdzielni. Najbardziej zaskoczył mnie fakt, że na osiedlu nie było żadnego placu zabaw dla dzieciaków a zamieszkało tam wiele rodzin, które miały dzieci. W spółdzielni dostałem informację, że jak chcę, aby wybudowany został plac zabaw, to muszę zebrać podpisy mieszkańców i złożyć do zarządu wniosek. To nie było trudne, ponieważ z innymi mieszkańcami już na ten temat rozmawiałem i większość podzielała moje zdanie. Musiałem zebrać pięćdziesiąt podpisów, żeby budowa placu zabaw ruszyła. Miejsce na terenie osiedla było dostępne, ponieważ między blokami był pusty plac, który w żaden sposób nie został jeszcze zagospodarowany. Idealnie nadawał się więc, aby było tam miejsce do zabaw dla najmłodszych. W ciągu tygodnia udało mi zebrać niezbędne podpisy i wniosek złożyłem osobiście w zarządzie spółdzielni. Po niespełna miesiącu otrzymałem pismo. Na dniach miała rozpocząć się budowa placu zabaw dla dzieci. Byłem zachwycony.

Dzieciaki w końcu miały się gdzie bawić po szkole a rodzice mieli je na oku. Teren został odpowiednio zabezpieczony i dzieciaki mogły się swobodnie bawić na placu zabaw. Była tam piaskownica nawet dla tych najmłodszych i codziennie na podwórku bawiło się bardzo dużo dzieci.