Znajdź odpowiednią salę weselną

Oczekiwanie na dzień ślubu i wesela oznacza sporo stresu i mnóstwo przygotowań. Pamiętać trzeba o wielu szczegółach, także tych najmniejszych. Warto jednak zacząć od najbardziej istotnych, a wśród nich z pewnością jest znalezienie odpowiedniej sali bankietowej. Rezerwacji trzeba dokonać wcześniej, ponieważ terminarz zapełnia się bardzo szybko.

Zabawa w wymarzonej sali weselnej

sala na weseleZnalezienie i rezerwacja terminu w sali weselnej to często początek przygotowań. Bywa wręcz tak, że datę ślubu dostosowuje się do wolnego terminu w obiektach, które dysponują salą taneczną. Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań? Przede wszystkim na lokalizację. Dobrze, żeby sala na wesele nie znajdowała się zbyt daleko od kościoła, w którym bierze się ślub. To kwestia komfortu i szacunku dla gości, którzy nie powinni zbyt dużo czasu spędzać w drodze. Kolejna istotna kwestia to miejsca noclegowe. Często zdarza się tak, że na weselu bawią osoby, które przyjechały z daleka. Wypadałoby zapewnić im miejsce do spania, a najwygodniej jest, jeśli pokój znajduje się na miejscu. Sama powierzchnia sali ma wpływ na układ stołów, o tym także warto pomyśleć. Miejsce dla didżeja lub zespołu jest równie ważne. I oczywiście sprawa menu. Zazwyczaj na miejscu jest kuchnia, więc wystarczy tylko ustalić, co ma się pojawić na weselnych stołach. Dla wielu osób istotne są także dekoracje. Najważniejsze, żeby pasowały do wnętrza sali, w końcu chodzi o to, by było w naszym stylu, ale także o to, by gustownie wyglądało na zdjęciach.

Oczywiście warto zwrócić uwagę na może bardziej prozaiczne rzeczy, jak choćby parking. Jeżeli większość gości przyjedzie samochodami, to jednak wcale nie jest mało ważny aspekt. Jeśli to wszystko jest już załatwione, to część programu przygotowań do wesela macie za sobą. Jeszcze sporo przed wami, ale przynajmniej możecie być spokojni, że w sali będzie tak, jak chcecie.