Znane przedszkole w Warszawie

Posłanie dziecka do przedszkola jest dobrowolne, choć statystyki pokazują, że znaczna większość rodziców decyduje się na tą placówkę. Ci, którzy mogą sobie pozwolić na sprawowanie osobistej opieki na dzieckiem lub mają nianię, przeważnie nie zapisują do niego dziecka.

Czy warto posyłać dziecko do przedszkola?

popularne niepubliczne przedszkole w warszawieDzieci w wieku trzech lat, zaczynają się intensywnie interesować rówieśnikami, a także innymi dziećmi, ponieważ ich rozwój społeczny tego wymaga. Toteż idealny moment na zapisanie dziecka do przedszkola, które świetnie rozwija maluchy na wielu płaszczyznach. Niemalże w każdym mieście znajdują się samorządowe i niepubliczne przedszkola, które zgodnie z regulaminem mogą przyjmować dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Wyjątkiem mogą być maluchy dwu i pół letki, które potrafią załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne do toalety. Jednak one są przyjmowane na samym końcu i tylko wtedy, kiedy są wolne miejsca. Popularne niepubliczne przedszkole w Warszawie przyjmuje każdego roku po kilkadziesiąt dzieci, które są dzielone na kilka grup. Każda z nich ma przydzielone przynajmniej dwie panie przedszkolanki, które odpowiadają za organizowanie zajęć i czasu wolnego maluchom. W trakcie pobytu w przedszkolu, dzieci mają zapewnione trzy posiłki (śniadanie, obiad i podwieczorek), a także mają wydzielony czas na drzemkę. Dla większości trzylatków, pobyt w przedszkolu jest wspaniałym doświadczeniem, a także okazją do poznania nowych dzieci i nawiązania pierwszych przyjaźni.

Prywatne przedszkola wymagają opłacania stałego czesnego w wysokości od pięciuset do nawet tysiąca złotych za miesiąc. Ponadto rodzice muszą dodatkowo płacić za zajęcia, prowadzone przez specjalistów z zewnątrz oraz za wyżywienie. W sumie miesięczny koszt za przedszkole może wynieść nawet półtora tysiąca złotych.