Ciekawe zajęcia fitness

woman working out to lose weight


Ciekawe zajęcia fitness, które przypadną do gustu każdemu

Nudne, powtarzające się treningi potrafią zniechęcić. Spotykane na każdym kroku propozycje treningów, przestająinteresować. Wszystko jest już znane, wypróbowane i pomału zaczyna nudzić. Problem w tym, że nam walka o utrzymanie lub wyrzeźbienie pięknej sylwetki, jeszcze się nie skończyła. Co zrobić, gdy naszą aktywność fizyczną zaleje rutyna? Czas, zacząć poszukiwania czegoś co wniesie w nasze życie sportowe nieco świeżości – ciekawe zajęcia fitness, pędzą z pomocą. Ciekawe zajęcia fitness potrafią zachęcić. Zupełni laicy w dziedzinie aktywności fizyczne zainteresują się nimi, bo będą inne od tradycyjnych zajęć, które dotej pory nie potrafiły wzbudzić wystarczającego zainteresowania. Twardzi wojownicy o piękną rzeźbę potraktują je jako ciekawe urozmaicenie treningów, które pomału zaczynały się nudzić. Ciekawe zajęcia fitness są skierowane do każdego, bo każdego zaskoczą swoją formą.

Od skakania na trampolinie po wojskowy rygor

Nie sposób jest opisać możliwości na ciekawe zajęcia fitness jednym zdaniem. Każdy rodzaj tych treningów jest wyjątkowy, każdym warto się zainteresować https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaburzenia_od%C5%BCywiania. Najnowszym sposobem na wprowadzenie do świata fitnessu trochę nowości, są trampoliny. Fitness na trampolinach to innowacyjny trening, który – jak sama nazwa wskazuje – wykonywany jest na specjalnych trampolinach do ćwiczeń. Trampoliny te różnią się od tradycyjnych – wyglądem, rozmiarem oraz rączką, która ma za zadanie pomóc podczas treningu. Wyskoki na batutach pozwalają nam na spalenie nawet 800 kalorii podczas jednych zajęć. Rytmiczne podskoki i wykonywanie „w powietrzu” konkretnych ćwiczeń zdobyły mnóstwo fanów. Kolejki na treningi fitnessu na trampolinach robią się coraz dłuższe, a co za tym idzie – powstaje coraz więcej klubów, które proponują zajęcia z wykorzystaniem batutów. A wszystko to, kończy się zawsze dużą satysfakcją i uśmiechem. Uśmiech ten, bierze się nie tylko z dumy jakąodczuwamy po skończonych skokach, ale również dlatego, że podczas wyskoków na trampolinach, nasz organizm wydziela hormon szczęścia, który powoduje, że na naszej buzi pojawia się uśmiech. Uśmiechnięte buzie trenujących osób, zdecydowanie pozwalają na to, aby fitness na trampolinach zakwalifikować jako „ciekawe zajęcia fitness”.

Boot camp fitness to coś idealnego dla tych, którzy potrzebują w swoim życiu nieco wojskowego rygoru. Trening ten, na pierwszy rzut oka, przypomina zajęcia rekrutów wojskowych gdzie. Skupia się na wzmacnianiu mięśni całego ciała oraz spalaniu tkanki tłuszczowej. Na jednej sesji treningowej jesteśmy w stanie spalić do 1000 kalorii, ale … praca jaką będziemy musieli wykonać, aby uzyskać taki efekt nie będzie tak przyjemna jak w przypadku np. fitnessu na trampolinach. To co różni boot camp od wyskoków na batutach to również fakt, że na „wojskowym” treningu nie spotkamy miłego, uśmiechniętego trenera, który będzie motywował nas rozpierającą go energią. Trenerzy boot camp fitness są nieco bardziej rygorystyczni i hardzi. Ćwiczenia, jakie wykonywane są na sesji treningowej, są zaplanowane przez instruktora i za każdym razem urozmaicane. Zwiększa się również stopień trudności poznanych ćwiczeń oraz ilość ich powtórzeń. Dużym czynnikiem motywującymjest grupa, która razem z nami zdecydowała się na ten krok ku sprawdzeniu swojej wytrzymałości i razem z nami przechodzi przez to sportowe „piekiełko”. Ciekawe zajęcia fitness to nie tylko wycisk jak na wojskowym obozie lub niewinne podskoki na trampolinie.

Ciekawe zajęcia fitness to również trening poprzez taniec pl.wikipedia.org. Nie zwykły taniec, tylko taniec na rurze. W świecie aktywności nazywa się pole dance i choć znany jest już wielu osobom, ponieważ długo istnieje w sferze publicznej świata fit to nie każdy chce się na niego zdecydować. Niektórym kojarzy się wulgarnie i źle, inni uważają go za zbyt ciężki. Faktem jest jednak to, że wspaniale rzeźbi sylwetkę i trenuje mięśnie. Bardzo dużą uwagę poświęca się plecom, ponieważ są one fundamentem naszego ciała. Dlatego, pole dance, wskazany jest dla osób, które mięśnie grzbietu mają słabe. Oprócz pięknej sylwetki, czekają nas również siniaki, które wraz z doświadczeniem będą pojawiać się coraz rzadziej, ale satysfakcja podczas treningu jest gwarantowana!

Innymi sposobami na ciekawe zajęcia fitness są: powietrzna joga, wirtualny trener, czy trening z konsolą do gier. Wszystkie te sposoby są inne, ciekawe i zaskakujące. Powietrzna joga nie robi furory w kraju, ponieważ jest słabo znana. Jednak, gdy poszerzy horyzonty swojego zasięgu, zdobędzie fanów, którzy nie będą mogli bez niej żyć. Polega na wykonywaniu pozycji jogi na specjalnym hamaku. Hamak czasami pomaga nam w wykonaniu danej wariacji, czasami nam ją utrudnia – dlatego sesja powietrznej jogi nie może się znudzić.

Wirtualny trener i trening z konsolą do gier to propozycje na ciekawe zajęcia fitness dla tych, którzy nie lubią wychodzić z domu lub kochają elektronikę. Wirtualnych trenerów możemy ściągnąć na smartfony i cieszyć się zmierzonym tempem, postępem i ilością spalonych kalorii. Wirtualny trener pozwala nam również na zaprogramowanie wymarzonego treningu i pilnuje nas, abyśmy wykonywali go regularnie. Co do treningu z konsolą do gier to jest to coś dla nas jeśli lubimy trenować czasami w samotności, czasami zeznajomymi. Sposoby na ruch, jakie oferują nam płyty do konsoli do gier są zróżnicowane. Możemy skusić się na taniec, boks, siatkówkę, tenis i wiele innych. Niezależnie od tego, które ciekawe zajęcia fitness przypadną nam do gustu to należy pamiętać, żedo każdego treningu trzeba się odpowiednio przygotować. Odpowiednie buty, rozgrzewka przed i rozciąganie po, powinny załatwić sprawę.

Rate this post