Co warto wiedzieć przed operacją hemoroidów?

picture of clean dentist chair and all the tools


Hemoroidy są chorobą cywilizacyjną, która dotyka prawie wszystkich ludzi w różnym wieku. W Polsce niemalże co druga osoba po 50-tce cierpi z powodu problemów proktologicznych.

Hemoroidy – guzki krwawnicze, czy fissura ani (bolesna szczelina odbytu) pęknięcie, umiejscowione są w kanale odbytu.

Zdarza się, że pacjenci cierpią na obie choroby jednocześnie. Najczęściej jednak to hemoroidy stają się przyczyną naszych zmartwień. Prędzej czy później chorzy nie radzą sobie z przykrymi objawami i udają się po konsultację medyczną. Lekarze zgodnym chórem zalecają operację, jako najlepszą i najbardziej skuteczną metodę pozbycia się choroby. Zabieg operacyjny jest jednak związany z dyskomfortem i bólem pooperacyjnym utrzymującym się często kilka tygodni.

Pacjenci często pytają, czy można uniknąć tego typu przeżyć. Czy istnieje alternatywna terapia umożliwiająca pozbycie się choroby i pozwalająca uniknąć stresów i bólu?
Okazuje się, że rozwój współczesnej medycyny tego wszystkiego może nam oszczędzić! 

W leczeniu hemoroidów stosuje się terapię zespoloną: metodę obrączkowania z metodą naświetlania lampami podczerwieni.
Zabieg jest krótki (około 10 minut). Polega na założeniu na podstawę hemoroidu specjalnej gumki, zamykającej w ten sposób naczynie, doprowadzające do niego krew.

Naświetlanie powoduje szybsze obumieranie guzka i jego odpadnięcie. Skuteczność metody można śmiało przyrównać do skuteczności klasycznej operacji. Korzyści natomiast są nieporównywalne. Pacjent od razu po zabiegu może iść do domu, powrócić do swoich codziennych obowiązków. Nie musi przerywać pracy ani rezygnować z urlopu, czy aktywnego wypoczynku. Uwalnia się od stresu związanego z pobytem w szpitalu.

Metoda jest całkowicie bezbolesna i łagodna. Przeprowadzone badania jej skuteczności wskazują, iż po upływie kilku lat od jej zastosowania sporo ponad 90% leczonych nie miało żadnych dolegliwości czy nawrotów. Czyżby operacja przestała być jedyną formą skutecznego leczenia?

Rate this post