Dieta Dukana a odchudzanie

ballet dancer stretching in black sport suit


Dieta dr Pierra Dukana, została opublikowana w 2000 roku. Do tej pory cieszy się dużym zainteresowaniem pośród osób walczących z nadwagą i otyłością. Najpierw zrobiła furorę w Stanach Zjednoczonych, w Anglii i ma coraz więcej zwolenników w Polsce.

Popularność w Wielkiej Brytanii uzyskała dzięki Kate Midlleton, teraz już księżnej:). Niby tuż przed swoim ślubem przeszła na dietę Dukana i schudła o dwa rozmiary. Te informacje przekazała do prasy, sama mama przyszłej panny młodej. W sumie, czy w ogóle Kate prtzeszła w tym czasie na dietę i jaką, to tylko ona najlepiej sama wie. W tym samym czasie sprzedaż książki „ Nie potrafię schudnąć” autorstwa Dukana, wzrosła o 100%. To się nazywa marketing pełną parą.

Główną zaletą skuteczności diety Dukana polega na wyeliminowaniu efektu jo-jo. Owszem, nie wracamy do poprzedniej wagi pl.wikipedia.org. Ale jest warunek, musimy ściśle przestrzegać wszystkich reguł obowiązujących w diecie.

Nadwaga i otyłość to choroby cywilizacyjne. Coraz więcej spożywamy niezdrowej i przetworzonej żywności, jemy nieregularnie, wszystko co robimy jest na wczoraj, do tego powszechny fast food albo obiad z papierka czy gotowiec danie z mikrofali. Organizm nie trawi substancji i odkłada je w postaci tłuszczu i cellulitu. Dojdzie jeszcze do kompletu, brak ruchu i kilogramów przybywa coraz więcej. Czasem człowiek jest uzależniony od jedzenia. To nie są już tylko względy estetyczne, ale również nasze zdrowie. Można nabawić się nie tylko nadciśnienia, problemów z żyłami, chorobami serca, cukrzycy (może mieć swoje źródło w otyłości), która będzie uprzykrzać nam naszą egzystencję już zawsze..

Jeśli chodzi o kwestię tycia, decydującą rolę ma metabolizm, genetyka, nasze zdrowie i tryb życia. Nawet jeśli jemy wszystko w ogromnych ilościach, a jesteśmy skrajnie szczupłe, to może wcale nie znaczyć, że mamy super przemianę materii, warto to sprawdzić.

W codziennej diecie, zwłaszcza odchudzającej chodzi o regularne dostarczanie organizmowi niezbędnych składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania academic.oup.com. Potrzeba nam zarówno mięsa (białka), witaminek – w postaci warzyw i owoców, nabiału itd.; wszystkiego po trochu i ruchu. Na myśl od razu nasuwa się słynne: „Mens sana in corpore sano”.

Osobom walczącym z tuszą, trudno jest stosować się do jakiejkolwiek diety. A jak ma się naturę łasucha, to już w ogóle robi się problem. Większość diet składa się z wielu wyrzeczeń, a co za tym idzie uczuciem ciągłego głodu, zawrotów głowy, nudności i złego nastroju. Taki stan zazwyczaj prowadzi do powrotu starych nawyków. W rezultacie osoba odchudzającą się, może wpaść w depresję. Do tego dochodzą zaburzenia odżywiania w postaci bulimii i anoreksji dobrze. Dwie niszczycielki naszego organizmu i psychiki.

Sukces diety Dukana – diety proteinowej, polega także na szybkiej i widocznej utracie wagi

W początkowej fazie odchudzania widzimy efekty, więc kontynuujemy. Poza tym dieta proteinowa jest bardzo różnorodna w doborze składników, jest różnorodna, jest bogata w mięso, warzywa, owoce, owoce morza, ryby. Musimy zrezygnować z części produktów, ale w każdej diecie tak bywa. Z naszych nawyków wypada obowiązkowo alkohol! Dieta składa się z kilku faz,może zdarzyć się, że na początku nawet trochę przytyjemy.

Dieta dr Dukana nie jest przeznaczona dla dzieci, kobiet ciężarnych i matek karmiących. Osoby z kłopotami zdrowotnymi i osoby starsze muszą skonsultować się z lekarzem. Nie podejmujmy sami decyzji o diecie, bez uprzedniej konsultacji.

Rate this post