Kwas hialuronowy – co musisz wiedzieć?

black white girl s portrait 1


Kwas hialuronowy stał się bardzo popularny jako środek wspomagający pielęgnację ciała. Znane jest jego korzystne działanie na stawy, a ostatnio coraz częściej mówi się o nim jako składniku kuracji odmładzających, a także skutecznym kosmetyku pod oczy i na twarz. Znana jest również rola kwasu hialuronowego w operacjach wypełniania ust oraz powiększania biustu. Koniecznie przeczytaj ten przewodnik, zanim zdecydujesz się na inwestycję w swoją urodę związaną z tą substancją.

Co to jest kwas hialuronowy?

Jest to naturalnie występujący w naszym organizmie kwas, który znaleźć można np. w oczach oraz stawach. W syntetycznej formie powstaje ze specjalnych szczepów bakterii hodowanych w warunkach laboratoryjnych, a także z kogucich grzebieni.

Właściwości

Jako składnik stawów oraz oczu, kwas hialuronowy jest odpowiedzialny za nawilżanie i chronienie delikatnych narządów, a także transport substancji odżywczych pomiędzy nimi pl.wikipedia.org. Ma galaretowatą konsystencję, a jego obecność w naszym organizmie spada wraz ze starzeniem się. Jest dla naszego zdrowia i urody tak ważny dlatego, że:

  • utrzymuje wodę,
  • świetnie przenosi substancje odżywcze,
  • nawilża,
  • chroni delikatne narządy przed bezpośrednim kontaktem i ścieraniem.

Co ważne dla osób chcących skorzystać z kuracji kwasem hialuronowym, jego syntetyczna forma jest dobrze tolerowana przez ludzki organizm. Alergie i inne negatywne reakcje są rzadkie przy profesjonalnym wykonaniu. Aby utrzymać efekty, zabiegi nie muszą być często powtarzane (poprawa trwa ok. 3-9 miesięcy).

Zastosowanie

Kwas hialuronowy jest od dawna stosowany w leczeniu schorzeń stawów. Jako naturalny składnik tej części ludzkiego ciała, świetnie nadaje się przy łagodzeniu skutków artretyzmu, reumatyzmu oraz zapalenia stawów pl.wikipedia.org. Może być podawany w formie doustnej lub w formie zastrzyków.

Inne ważne zastosowanie tego kwasu polega na jego użyciu w trakcie niektórych operacji oczu. Wstrzykiwanie go w niektóre rejony oka pozwala na zapobieganie negatywnym skutkom utraty naturalnych dla oka płynów w trakcie procedury medycznej.

Kwas hialuronowy jest używany także do wypełniania ust. Poprawia ich jędrność i wygląd. Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego to jedna z mniej inwazyjnych metod powiększania piersi. Nadaje się również do użycia w innych operacjach plastycznych, które usuwają niedoskonałości skórne, w tym zmarszczki i bruzdy.

Od niedawna branża pielęgnacji ciała odkrywa zalety kwasu w kuracjach odmładzających oraz spowalniających efekty starzenia goji cream gdzie kupić. Zabiegi z użyciem tej substancji są już dostępne w większości centrów urody obok takich zabiegów jak mikrodermabrazja czy mezoterapia. Szczególnie popularny jest użycie kwasu hialuronowego pod oczy oraz na skórę twarzy, ale jest on również stosowany w kuracjach mających na celu usunięcie zmarszczek, blizn po oparzeniach, ranach czy innych naruszeniach skóry. Jest wielką nadzieją branży kosmetycznej (często nazywany jest „fontanną młodości”), ale warto zachować pewien dystans w stosunku do materiałów promocyjnych, bo jego działanie w charakterze kosmetyka nie zostało dokładnie zbadane i potwierdzone.

Kwas hialuronowy – zagrożenia

Jako naturalnie występujący w ludzkim organizmie substancja, jest on zazwyczaj dobrze tolerowany. Lekkie zaczerwienienie lub opuchnięcie rejonu, gdzie został wstrzyknięty lub zaaplikowany to najważniejsze dolegliwości po zabiegu. Mogą wystąpić drobne reakcje alergiczne. W trakcie samego zabiegu dla bardziej wrażliwych na ukłucia pacjentek może być podawane delikatne znieczulenie.

Rate this post