Kwas hialuronowy pod oczy

blonde woman in natural scenery


Opinie o kwasie hialuronowym pod oczy są podzielone. Jeśli chcemy odżywić, pobudzić i ujędrnić delikatną skórę pod oczami za pomocą tej dobroczynnej substancji, mamy do wyboru dwa zasadniczo różne sposoby. Możemy się zdecydować na jego wstrzyknięcie pod skórę, czyli pełny zabieg wykonywany pod opieką i po konsultacji z lekarzem. Możemy również zainwestować w kremu lub żele zawierające kwas hialuronowy i stosować je pod oczy. Która z metod – od zewnątrz czy od wewnątrz – jest lepsza dla kogoś, komu zależy na świeższym, młodszym i atrakcyjniejszym spojrzeniu?

Kwas hialuronowy pod oczy od zewnątrz

Opinie na temat kremów, żeli czy tabletek zawierających ten specyfik koncentrują się przede wszystkim na czasie oczekiwania na efekty. W większości przypadków tego rodzaju kosmetyki (a obecnie znaczna część kremów pod oczy i tak zawiera mniejsze lub większe ilości kwasu) działają powoli https://pl.wikipedia.org/wiki/Wska%C5%BAnik_ochrony_przeciws%C5%82onecznej. Jest to szczególnie niewygodne dla tych z nas, które liczą na natychmiastowe rezultaty.

Zewnętrzne kuracje kremami lub żelami mogą trwać długie tygodnie, a nawet miesiące. Nie ma się jednak czemu dziwić – nasza skóra skonstruowana jest w taki sposób, aby chronić organizm przed ingerencją z zewnątrz, nawet jeśli do środka przeniknąć stara się dobroczynny kwas hialuronowy. To spowalnia efekty.

Na korzyść zewnętrznych kuracji przemawia fakt, że nie wiążą się one z nakłuwaniem delikatnych rejonów wokół oczu ani innymi formami ingerencji. Skóra pod oczami jest wyjątkowo cienka i wstrzykiwanie pod nią czegokolwiek wymaga wyczucia i umiejętności. Coś więcej niż zwykłe wcieranie kremu oferują niektóre gabinety kosmetyczne, proponując pełny zabieg nakładania kwasu hialuronowego na skórę pod oczami https://pl.wikipedia.org/wiki/Jad_kie%C5%82basiany.

Kwas hialuronowy pod oczy od wewnątrz

Jeśli nie kremy i żele, to może zastrzyk? Kwas hialuronowy można wstrzyknąć, podobnie jak botoks, pod skórę wokół oczu. Jest to zabieg nieinwazyjny (w sensie nieużywania skalpela), choć wiąże się oczywiście z wbijaniem igły. Nowoczesne metody minimalizują jednak poczucie dyskomfortu, bo o bólu w ogóle nie można raczej mówić.

Opinie o zabiegu są entuzjastyczne, jeśli chodzi o to, jak szybko zobaczymy rezultaty kuracji. Kwas hialuronowy błyskawicznie dostaje się do obszaru, który ma pobudzić i odżywić, a nasza skóra staje się bardziej nawilżona i sprężysta pl.wikipedia.org. Negatywna strona jest taka, że okolice oczu to jednak bardzo wrażliwe terytorium, skóra jest cienka i kwas może się nierównomiernie rozłożyć lub gorzej wchłonąć. Jeśli zabieg wstrzyknięcia jest dobrze wykonany, nie powinno się to wydarzyć, ale pewne ryzyko istnieje.

A więc co lepsze?

Zdaniem niektórych, kwas hialuronowy w formie kremu pod oczy bardziej nadaje się do zapobiegania powstawaniu zmarszczek i bruzd. Innymi słowy, ma działanie prewencyjne i profilaktyczne Jeśli chcemy usunąć zmarszczki i wygładzić skórę, warto rozważyć zastrzyk kwasem hialuronowym pod oczy.

Rate this post