Kwas hialuronowy tabletki

smiling blonde woman with piercing in nose


Na rynku pojawił się kwas hialuronowy w formie tabletek. Do tej pory dużo częściej słyszało się o tej substancji pielęgnacyjnej w kontekście zastrzyków. Gabinety medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej mają od lat w swojej ofercie zabiegi wstrzykiwania kwasu hialuronowego w okolice oczu lub inne obszary podatne na zmarszczki i starzenie się.

Czy kwas hialuronowy można stosować w tabletkach?

Jeśli chodzi o dostępność tego typu produktów, na pewno nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem dostawcy. Kilka firm dostarcza je na rynek w formie globulek, które mają odżywczy i nawilżający wpływ na skórę twarzy oraz na stawy.

Z wiekiem nasz organizm coraz bardziej wysycha w warstwie skórnej i potrzebuje wsparcia z zewnątrz. Kwas hialuronowy jest naturalnie występującym składnikiem naszego ciała – znajdziemy go między innymi w stawach czy gałce ocznej. Jest gąbczasty i dobrze wiąże wodę pl.wikipedia.org.

Dokładnie z tego powodu jest tak pożądanym składnikiem kuracji medycyny estetycznej mającej na celu opóźnienie efektów starzenia się, szczególnie zmarszczek. Niektórzy producenci dodają do kwasu hialuronowego w tabletach również inne życiodajne substancje (np. granat), tworząc w ten sposób swego rodzaju kompleks, który pomoże nam odsuwać widoczne oznaki starości.

Czy tabletki są skuteczne?

Znajdziemy sprzeczne informacje na temat skuteczności tabletek z kwasem hialuronowym. Wiele kobiet decyduje się na tego typu terapię przede wszystkim z obawy przed zabiegiem wstrzyknięcia kwasu pod skórę. Boją się ingerencji kosmetyczki ten. Boją się igły. Nie chcą przechodzić przez opuchliznę, która może pojawić się po wstrzyknięciu specyfiku. Stosowanie tabletek może jednak nie tylko opóźnić efekty, ale je trochę zmniejszyć.

Podobnie jest zresztą z maściami z kwasem hialuronowym. Zarówno skóra, jak i nasz układ pokarmowy są wyposażone w filtry, które spowalniają działanie wielu substancji. Poza tym to chyba jasne – inne jest działanie preparatów doustnych, a inne wstrzykiwanych.

Nie oznacza to bynajmniej, że kwas hialuronowy w tabletkach nie jest skuteczny – może być nawet bardziej skuteczny niż zabieg. Wszystko zależy od naszych oczekiwań pl.wikipedia.org. Czy chcemy natychmiastowego efektu, który niestety przeminie bo ta substancja się dość szybko wchłania (np. po pół roku), czy możemy pozwolić sobie na dłuższą, bardziej stopniową terapię.

Przy pierwszym rozwiązaniu – warto skorzystać z zabiegu kosmetycznego, przy drugim – może lepiej rozpocząć mądrą terapię tabletkami?

Jak zawsze, przyda się konsultacja kosmetyczki lub dermatologa. Nie bójmy się pytać, nie bójmy się szukać potwierdzenia naszych informacji. Chodzi przecież o nasze zdrowie i urodę!

Rate this post