Matcha doskonałym sposobem na relaks

doctor prescribing medicine


Matcha to najzdrowsza z zielonych herbat. Wyróżnia ją specyficzny proces pozyskiwania, gwarantujący unikatowe właściwości. Matcha to sproszkowana zielona herbata, która pochodzi z krzewów wzrastających w specjalnych warunkach. Osłaniane przed słońce, a następnie poddane jego działaniu na dwa tygodnie przed zbiorem, listki zielonej herbaty bogate są w cenne substancje odżywcze. Ich suszenie i mielenie daje ekskluzywną i niezwykle wartościową herbatę, o właściwościach której warto dowiedzieć się więcej. Oto ona – matcha, królowa zielonej herbaty.

Matcha to bogactwo roślinnych substancji o udowodnionym korzystnym wpływie na organizm człowieka. Co zatem zawiera matcha? Minerały i witaminy, błonnik, antyutleniacze, a także kofeinę i L – teaninę. Dzięki zawartości kofeiny matcha śmiało może konkurować z kawą jako napój pobudzający i dodający energii. Natomiast dzięki zawartości L – teaniny wykazuje znacznie bardziej zaskakującą właściwość. Aminokwas ten posiada bowiem właściwości psychoaktywne, wprowadzając fale mózgowe w stan alfa – charakteryzujący się głębokim relaksem przy jednoczesnej czujności umysłu. Ponadto wspomaga syntezę dopaminy i serotoniny, co oznacza poprawę nastroju i działanie antydepresyjnie. Bardzo pożądane w dzisiejszych stresujących i nerwowych czasach, prawda?

Nie brakuje zatem powodów, by sięgnąć po najdoskonalszą z zielonych herbat. Spożywanie sproszkowanych listków umożliwia pełne wykorzystanie ogromnego potencjału zdrowotnego zielonej herbaty – tradycyjny napar zawiera jedynie niewielką część składników odżywczych zawartych w liściu.

Rate this post