Rozwój płodu – kolejne miesiące cz.2

photoshoot of a woman in black lingerie


Opis jak rozwija się plód w kolejnych miesiącach.

Rozwój płodu – Miesiąc 5

W tym czasie maluch osiąga wielkość do 20 cm, i waży ok. 0,5 kg. Matka może już odczuć jak się porusza, jego narządy wewnętrzne wciąż dojrzewają, a na głowie, brwiach i powiekach pojawiają się włosy.

Rozwój płodu – Miesiąc 6

Pod koniec 23 tygodnia, dziecko osiąga od 25 do 35 cm, a jego waga wzrasta do 1 kg. Niekiedy, otwiera oczy na krótki czas, a co ciekawe, w tym czasie może mu także doskwierać czkawka.

Rozwój płodu – Miesiąc 7

Po 7 miesiącach, wzrost dziecka może wynosić ok. 40 cm. i waży ono do ok. 2 kg. Rozwijają się kubki smakowe, a maluch nabiera dodatkowej warstwy tłuszczu. Jego skóra jest czerwona i pomarszczona, a gdyby urodził się w tym czasie, byłyby to znacznie za szybkie narodziny i musiałby pozostać pod specjalistyczną opieką.

Rozwój płodu – Miesiąc 8

Ogólne tempo wzrostu dziecka w tym miesiącu jest dosyć szybkie. W tym czasie następuje ogromny wzrost mózgu i większość organów ciała, za wyjątkiem płuc, poczyna normalnie funkcjonować, tętno dziecka jest wyczuwalne https://pl.wikipedia.org/wiki/Po%C5%BC%C4%85danie. „Kopnięcia” dziecka są na tyle silne, by można je było zobaczyć na zewnątrz. Skóra jest jędrniejsza, a paznokcie wykraczają poza palce.

Rozwój płodu – Miesiąc 9

Wraz z upływem 9 miesiąca dziecko jest już w pełni rozwinięte, by móc żyć poza dotychczas znanym mu środowiskiem. Jego wzrost wynosi do 60 cm, a waga zazwyczaj nie przekracza 4 kg. Dziecko przyjmuje odpowiednią pozycję ustawiając się główką w dół i w tym czasie jego aktywność może być nieco mniejsza. Dziecko przyjmuje odpowiednią pozycję ustawiając się główką w dół i w tym czasie jego aktywność może być nieco mniejsza

Rate this post